TEK KİŞİLİK DEV ORKESTRA ’GÜLÇİN ERGÜL’, YURTDIŞINA AÇILIYOR!

TEK KİŞİLİK DEV ORKESTRA ’GÜLÇİN ERGÜL’, YURTDIŞINA AÇILIYOR!

MAGAZİNCİ VİDEO- FOTO GALERİ- Geçtiğimiz yıla, ’Bir Tanecik Aşkım’ şarkısı ile damgasını vuran Gülçin Ergül, bugün piyasaya çıkan ’Bir Tanecik Aşkım deluxe’ isimli albümü ile sevenlerine sürpriz yaptı. Albümde sevilen şarkının acapella versiyonu (sadece insan sesinden oluşan enstrümansız hali) ,İngilizce versiyonu, Ali Arsan tarafından yapılan remix ve Alen Konakoğlu tarafından yapılan rock remix versiyonları da bulunuyor.

Gülçin Ergül, ‘Bir Tanecik Aşkım’ şarkısının acapella versiyonundaki bütün sesleri kendisi söyledi.Bir acapella grubundaki farklı seslerin hepsini söyleyebilmesi Gülçin Ergül’ün ses aralığının genişliğini de gözler önüne sermektedir.Sadece vokaller değil, bas gitar ve davul yani beat box’ ı da kendisi seslendirdi. 4 gün süren kayıt sürecinde düzenleme ve mix Fırat Çavaş tarafından yapıldı.

“Gülçin Ergül ‘Acapella’ klibinin yönetmenliğini ünlü reklam yönetmeni İlkay Kopan üstlendi.Klibin ön hazırlığı bir hafta sürdü. Klibin çekimi 1 günde tamamlandı. Müzik videosunun kurgusu ve grafik tasarımı 10 gün süreyle, Serkan Doğru’nun editörlüğünde yapıldı.Split screen grafik tasarım çalışması, Acapella layer’larına göre ayrı ayrı çalışıldı ve her bir ses layer’ına karşılık gelen videolar farklı farklı birleştirilerek parçanın müzik videosu tamamlandı.”

Önümüzdeki yılın başında İskender Paydaş prodüktörlüğünde yeni single’ını da yayınlama hazırlığında olan Gülçin Ergül, Bir Tanecik Aşkım’ın İngilizce versiyonu’ My One And Only Love’ı  da yurtdışı müzik piyasası için yayınlama hazırlığında. Şarkının İngilizce versiyonun sözlerini ülkemizde yaşayan ve sevilen müzisyen ‘Allen Hulsey’ ve ‘Gülçin Ergül’ birlikte  yazdı. Bu versiyona  ‘İlkay Kopan’ tarafından çekilen video klip de, 18 Aralık Cuma gününden itibaren yabancı müzik yayınlayan Tv kanallarında ve dijital platformlarda yayınlanacak.

kaynak: http://www.magazinci.com/icerikler/muzik/tek-kisilik-dev-orkestra-rsquo-gulcin-ergul-rsquo–yurtdisina-aciliyor_50986.html

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.